خانه / انیمیشن / ترفند ” مقایسه ” در مهندسی فروش املاک

ترفند ” مقایسه ” در مهندسی فروش املاک

مهندسی فروش املاک :

” مقایسه “ یکی از ترفندهای قدرتمند فروش

از این ترفند برای متقاعد کردن مشتری استفاده کنید به این صورت : آقای حیدری این خونه ای که من بهتون معرفی کردم همه ی امکانات رو و قیمتش رو به متری ۵ میلیون تومان رسوندم و بسیار ارزنده ست چون توی همین کوچه پلاک ۱۴ گذاشته متری ۶ میلیون تومان درحالیکه نقشه اش هم اصلا خوب نیست و جای پارکینگش هم به این مرغوبی نیست.

یا مالک بهتون میگه خونه ام رو گذاشتم متری ۸ میلیون تومان شما باید فایل ها خوب و به قیمت تون رو با فایلش مقایسه کنید. اینکار را دوستانه و با زبان نرم انجام بدید تا مالک جبهه نگیره و لجبازانه باهاتون رفتار کنه.

مهندسی فروش املاک

به این صورت آقای محمودی خونه شما بسیار زیبا و ارزنده هستش ولی واقعیت این قیمتش نیست چون همسایه تون گذاشته متری هفت و نیم یا چون کوچه بالایی تون گذاشته متری ۷ میلیون تومان.

توجه داشته باشید که یک فایل واقعی ای و موجود رو مثال بزنید و از آرزوهاتون و یا تخیل هاتون با مالک صحبت نکنید.

شما از مقایسه بین دو چیز برای نابود کردن هرچیزی میتوانید استفاده کنید . بسیار کاربردی و زیرکانه ست این ترفند.

هوشمندانه رفتار کنید و اجازه ندید که مشتری یا مالک از این ترفند بر علیه شما استفاده کنه. متاسفانه بسیار دیدم که مشتری و مالکین حرفه ای این ترفند رو برروی مشاور املاک استفاده میکنم و مشاور متقاعد میشه که مشتری و یا مالک درست میکنه.

دوستان هر زمانی که مالک مقایسه انجام داد و گفت خونه بغلی متری ۱ میلیون بالاتر گذاشته و من زیر قیمت گذاشتم به مالک یادآوری کنید که فایل ها باهم قابل مقایسه نیستن و هر فایلی شرایط و محاسن خودش رو داره و در ادامه صحبت هاتون خودتون یک مقایسه انجام بدهید تا مالک را خلع صلاح کنید. یعنی در ادامه میگید طبقه بالایی تون رو هفته پیش فروختیم فلان قیمت و

گاهی مشتری هم میگه کوچه پایینی متری یک میلیون تومان زیر این قیمت فایل شما گذاشته . معمولا مشاوران مبتدی در جواب این مشتری ها میگن خب بروید و همون رو بخرید . عزیزان در جواب این مشتری باید بگید که فایل ها با هم قابل مقایسه نیستن و هر فایلی شرایط و محاسن خودش رو داره البته اون کوچه ای که شما میگید هم طرفدار نداره و نمی دونم چرا مردم از اون کوچه فراری هستن. حالا وقتشه که با یه مقایسه جانانه مشتری رو زمین گیر کنید . توی همون کوچه فایل داریم این قیمت میخواید بهتون نشان بدهم؟!

این مطلب را چند بار بخوانید و فایل تصویری رو چند ده بار ببنید تا روی ضمیر ناخودآگاه تون بشینه تا ناخودآگاه و بدون فکر کردن بتونید ازش به نفع خودتون استفاده کنید

در مهندسی فروش املاک ترفند مقایسه بسیار کاربردی و مهم است ازش استفاده کنید

قایل تصویری رو ببینید بیشتر توضیح دادم 

یاعلی … الهی روزی تون هزار برابر شه

 

 

این مطلب هم بخوانید مفیده :  من عاشق کارم هستم تو هم باش 

درباره‌ی مهدی فارسی

من کمک می کنم تا بتونی یادبگیری چگونه یک فایل پیدا کنی به قیمت برسونی و بعد بفروشی و کمیسیون خوب بگیری .

همچنین ببینید

مهدی فارسی مشاور املاک

مهارت های جلسه نشست

مهارت های مختلفی برای اتاق نشست نیازه که کار را بتونید به نتیجه برسونید در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرکت در دوره رایگان ۸ جلسه ای ” آموزش فروش حرفه ای ملک و مستغلات “
هر روز یک جلسه از دروس به ایمیل شما ارسال خواهند شد