بلاگ

گفتگو با مشاور املاک ۲۶ ساله ی وارد شده به باشگاه میلیاردی ها…

اگر مشاور املاک هستید مشاهده این گفتگو را به طور کامل حتما به شما توصیه می کنیم …

۱.با این سن کمتون چطوری این همه اطلاعات حقوقی دارین؟

خب از اونجایی که من هم به حقوق علاقه دارم و هم درچالش بودن واسم جذابه شروع کردم به مطالعه کردن و معاشرت با افراد حقوق دان و وکیل
۲.زما ن اولین قرارداد؟
بعد از ۳۰روز کاری اولین قراردادو نوشتم البته اینم بگم که تو این مدت نشست هایی داشتم اما انجام نشد.

۳.یک مشاور با سایت کام آشنا میشه و میخواد از صفر شروع کنه،یک میلیارد اولش و چطوری به دست بیاره؟

با این حرف کاملا مخالفم،درآمد املاک و نمیشه حساب کتاب کرد،یک ضرب المثل هست میگه خدا پول عروسی و ملک و میرسونه، قبل تر مفهوم این ضرب المثل و درک نمی کردم ولی تو این کار بهش ایمان پیدا کردم.شما تلاش کنین مطمئن باشین تو این شغل همه چیز براتون امکان پذیره.

۴‌.اولین ملک رو چطوری خریدین؟

خیلی جالب بودخرید ملکم،البته ناگفته نباشه من تو زمانی که قیمت ملک مناسب بود اقدام به خرید کردم،کلا یک سوم ثمن معامله رو داشتم و باید برای باقیش اقدام به گرفتن وام میکردم.همزمان با پرداخت اولیه من ملک رشد صعودی شدیدی داشت.از این موقعیت استفاده کردم ملک خودم و فروختم و با سودش تونستم با یه ملک دیگه با همون مبلغ اولیه جا به جا کنم سریعا سند به سند جا به جا کردم.

۵.مشاورا چطوری یاد بگیرن معامله کنن؟

تا اشتباه نکنن یاد نمیگیرن.باید کار کنن و تجربه به دست بیارن.فرمول خاصی نداره.

۶.بزرگترین اشتباه مشاورا؟

به خودشون ایمان ندارن یعنی در واقع خودشون و قبول ندارن.نمونه اش اولین سوالشون حین ورود به کار:اگه نتونم تو یک ماه قرارداد بنویسم چی؟؟شما حقوق اداره کار و ببین چقدره؟میخوام بگم اگه تو بدترین حالت ممکن شما واقعا کار کنین و زمان بزارین و فقط یک قرارداد بنویسین حتی اگه تو یه منطقه متوسط باشین با حداقل مبلغ پرداختی اجاره میتونین به راحتی حقوق یک کارمند رو داشته باشین،پس فقط کافیه روتوانایی خودت کار کنی.

۷.برنامه روزانه یک مشاورموفق؟

زودتر از همه تو محل کارت باش،دلیلش خیلی واضحه،زودتر از بقیه میتونی آگهی هارو (همشهری،دیوار)چک کنی،آگهی ثبت کنی،سیستم و چک کنی،فایل هات و آبدیت کنی زودتر از بقیه بری کارشناسی،صبح ۱۰تا ملک و هماهنگ کن برو بازدید،ظهر بیا ناهار بخور سریع ۱۰تا ملک دیگه هماهنگ کن بازم برو بازدید. مالک ها میگردن دنبال مشاور اکتیو،شماره هارو بردار زنگ بزن باهاشون ارتباط بگیر،قانعشون کن بگو من رو ملکتون شخصی کار میکنم واست پرداختی خوب میگیرم.فایلارو مونوپول کن.
۱۰.گفتی آگهی همشهری و چک کن،هزینه کردیم اگه چند وقت جواب نداد؟
۳۰روز روزی ۲هزارتومن میدی میشه ۶۰تومن.بر فرض ۳ماه چک کردی شد ۱۸۰تومن،به نظرت تو ماه سوم یک قرارداد از توش دربیاد جبران نمیکنه؟آفرین پس انجامش بده با انجامش ضرری نمیکنی دوتاملک و مالکم بیشتر میشناسی

۹.اولین بالابود؟

یک ملک حدود ۳۳۰ میلیون تومن بود،حدود ۸۰میلیون تومن بالابود گرفتم و جالبه بدونین حتی یک درصدم کمیسیون.ولی حواستون باشه حتما با مدیرتون بالابودو هماهنگ کنین بالابود با شیرینی فرق داره و اینکه اصلا عجله نکنین قاطعانه رو حرفتون بمونین و شل نیاین پیش فروشنده ممکنه خیلی راحت دور بخورین.

۱۰.گفتی داشتی دور میخوردی ولی کوتاه نیومدی و محکم گفتی جلسه کنسله،حتما جیبت پر بودکه نذاشتی انجام بشه؟

نه اتفاقا شدیدا بهش نیاز داشتم.باورکن حتی حالم بد بود از اینکه میگفتم دیگه بالابود که پرید هیچ یک درصد کمیسیونم ندارم.من فقط ترسم و کنار گذاشتم و دلم قرص بود.ببین تو این کار باید ریسک کنی وگرنه فقط بخوای به کمیسیون راضی باشی دقیقا دریافتیت مثل یه کارمند معمولی میشه.از ده تا معامله خوبه ۳یا۴تاش نشه حداقل ۶یا۷تاش میشه،اگه ریسک نکنی رشد نمیکنی کارو یاد نمیگیری.

۱۱.صبح زود خوابن چطوری بریم کارشناسی؟

همه که خواب نیستن اونا که خوابن و بزار عصر برو. ولی برو

۱۲.مشاورحرفه ای؟

اونی که ۱۰۰تا فایل داره مشاور حرفه ای نیست.اونی که میتونه ۵تا فایل و گلچین کنه و خودش به قیمت برسونه و روی اونا کار کنه مشاور حرفه ای.مشاوری حرفه ای که فرق ملک خوب و بد و از هم بدونه.فایل خوب فایلی نیست که پارکینگ و آسانسور انباری داره،فایلی خوبه که بتونی خوب بفروشیش.فایلی اکازیونه که از نظر متریال،نور،نقشه،لوکیشن،موقعیت بهترو درنهایت قیمتش نسبت به فایل های مشابهش مناسب تر باشه.

۱۳.رکورد زدی؟

اره تو یک ماه ۲۰تا فروش و ۶تا تعاون داشتم با اجاره کارها،تلاش کنی و زمان بزاری میشه شک نکن.

۱۴.چطوری میشه تو یک ماه ۲۰تا نوشت اونم تو این بازار؟

به راحتی.بابا الان بهترین زمانه قیمت ملک ها رو ببین. زمان ما ارزون تر بود ارزش نداشت.مگه میشه خریدار و فروشنده نباشه آخه.ربطی نداره همیشه میشه فروخت.

۱۵.تغییر آژانس باعث میشه مشاور قرارداد بنویسه؟

درسته سرپرست تو قرارداد نوشتن تاثیر داره ولی به نظر من مهم تر از اون توانایی و حس و انرژی خود مشاوره که مهمه.مشاور مدام باید آزمون و خطا کنه و چیزی و که میخواد خودش به دست بیاره.اگه این فاکتورهارو رعایت کردی و جواب نگرفتی آره اون موقع جا به جا شو.

۱۶.نیاز هست مشاور اطلاعات حقوقی داشته باشه؟

نه نیاز نیست،این مورد مربوط به مدیرقرارداده.

۱۷.اشتباهاتی که مدیرا انجام میدن؟

یک موردش اینه که اهراز هویت نمیکنن‌ فقط فکر کمیسیون خودشونن،مورد داشتیم طرف قرداد اومده تو جلسه با کارت شناسایی برادرش
مورد بعدی وقتی اصل سند نیست انجام ندین.
قبل جلسه اعلام کن به فروشنده آقا کارت شناسایی و سند ملک و برای رویت بیاری که خواستیم انجامم بدیم مدارک باشه،به خریدار بگو اومدین کارت شناسایی و عابرو دسته چک فراموش نشه اگه انجام شد بیعانه ای بدیم به مالک.
مورد بعدی طرفین قراردادی که حضور پیدا کررن تو جلسه اصل کاری ها نیستن منظور اینکه وکیل طرفن،اینجا بیشتر تمرکز کن و دقیق به چشم کلاه بردار ببینشون مخصوصا تو اجاره.
مورد بعدی استعلام نمیگیرن،وکالت نامه و چک کنین تاریخ داشته باشه،قید شده باشه حق فروش داره،حق دریافت ثمن داشته باشه
در آخر بزرگترین اشتباه،برای اجاره ضرروزیان تعیین نمیکنن،قرارداد جریمه روزانه فرق میکنه و فقط زمانی تعلق میگیره که پایان قرارداد باشه و مالک مبلغ و پرداخت نکنه یا مستاجر تحویل نده ولی به طور مثال زمان تحویل ۲۰روز آینده باشه و مالک بگه مشکل پیش اومده مثلا داداشم میخواد بیاد ساکن بشه مستاجر فقط میتونه مبلغ خودش و پس بگیره و ضررو زیانی نمیتونه دریافت کنه،پس باید به صورت جدا در قسمت توضیحات مدیر قرارداد ذکر کنن.

۱۸.به کار بردن جمله ضرروزیان در عقد قرارداد درسته؟

اختلاف نظر بین قضات وجود داره ضرروزیان لفظیه وعامیانه اس و در زمان قدیم به کار میرفت ولی ذکر وجه التزام از نظر حقوقی صحیحه و به معنای عدم انجام تعهده.

۱۹.ظهر نویسی اعتبار دارد؟

به معنای چندبار نویسی درسته.ببین باید یه طوری عمل کنی که همکارامون نتونن از قراردادت ایراد بگیرن.میتونی شماره قراردادی وکه هست بنویسی و اضافه کنی این قرارداد تمدید شد و باقی مفاد قرارداد به قوت خود باقیست.

همکاری با املاک آکام

اگر تمایل به همکاری با املاک آکام در منطقه ۲ و ۵ را دارید فرم همکاری زیر را پر کنید به زودی همکاران ما با شما تماس می گیرند

فرم همکاری 

فایل صوتی گفتگو را در زیر می توانید گوش دهید

درآمد مشاور املاک

در آمد مشاور املاک چقد راست؟

درشغل مشاوری املاک اصلا” به حقوق ثابت فکر نکنید و آژانسهایی هم که این قول را به شما میدهند قطعا” راه

گریزی را برای پرداخت نکردن اون در نظر گرفتن .

درآمد مشاور درصدی از درآمد حاصله ازفعالیت شماست که به عنوان حقوق بهتون پرداخت میشه که این درصد و نحوه پرداخت اون طبق توافقیه که با دفتر آزانس بعمل میارید.

درروش درصدی ازهرمعامله ای درصد مشخصی که بعضا” تا 60 درصد هم میرسه به مشاور پرداخت میشه که اغلب این درصد به مشاورین حرفه ای و باسابقه پیشنهاد میشه درحقیقت درآمد مشاور املاک کاملآ” به ثمن معامله وابسته است چون به هرحال بخشی ازدرصدی که مشاور دریافت میکنه وابسته به ارزش معامله است .

لازم به ذکر است که هیچ تضمینی برای درآمد مشاور املاک وجود نداره  و دلیل اون هم اینه که درآمد مشاور کاملا” به تلاش و زحمت و مهارتهای اون وابسته است ودیگر اینکه درآمد مشاور تماما” تحت تاثیر شرایط بازار و اوضاع سیاسی و اقتصادی مملکته ،یعنی بایه تصمیمی که توسط مقامات  گرفته میشه بازار به رکود رفته و با تصمیم دیگر بازار از رکود درمیاد.

معمولا” شرایط بازار درفروردین و اسفند ماه و نیز ماههای محرم و صفر و رمضان کم رونق بوده و تعداد معاملات ملکی کاهش پیدا میکنه. دوره رکود تقریبا” بین 3 تا 5 ماه طول میکشه و مشاورینی که به آموزش خود اهمیت ندادند قطعا” دراین دوره با درآمد کمی متوجه شده و مجبور به خداحافظی با این شغل میشوند. دردوره رکود پیشنهاد میشه که درآمد خودتون را به دقت مدیریت کرده و عقل معاش داشته باشین با مدیریت هزینه و درآمد خودآینده نگر باشین .

البته لازم به ذکره که میانگین درآمد یک مشاور بستگی به داشتن مهارتهای حرفه ای او داره که این مهارتها شامل فن بیان مناسب ،توانایی شناخت و درک نیاز مشتری،روابط عمومی بالا، توانایی جلب اعتماد مشتری،مواردفنی کار مشاوره که تماما” با آموزش 7ساعت با فارسی به مهارت کامل رسیده و از منافعش سود میبرید . تلاش وجدیت مشاوری که برای خودش برنامه داشته ودرانجام اون منظم باشه قطعا” دارای بازدهی بالایی بوده و مشاور خوب مشاوریه که دوره های رکود ورونق راخوب شناخته وخودش روبرای دوران رکود و مدیریت هزینه ها و دوران رونق آماده میکنه .

برای آموزش کامل و جامع مشاور املاک کافی است با همراه باشید در دوره آموزش جامع مشاور املاک همه چیز رو بصورت کامل یاد میگیرید و با ترفند ها و قوانین مشاور املاک آشنا می شوید.

الهی روزیتون هزاربرابر بشه 🌹

در تلگرام

کانال مارو دنبال کنید!

در آپارات

ما را دنبال کنید!

در اینستاگرام

صفحه مارو دنبال کنید!

در یوتیوب

کانال مارو دنبال کنید!

28 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام خدمت آقای فارسی عزیز
  متاسفانه صدای مهمان این قسمت کیفیت خوبی نداره .اگه ممکنه یه میکروفون مناسب تهیه کنید و در مصاحبه های بعدی در اختیار مهمان برنامه قرار بدید
  خیلی ممنونم ازتون استاد

 • سلام تشکر میکنم از فایل جدید مصاحبه با برادرتون
  لطفا ازین دست مصاحبه ها بازم بذارید
  بعنوان انتقادم ی نکته بگم اونم اینکه صحبت ها پراکنده نباشه بهتره . و وقتی مصاحبه شونده ی موضوعو بصورت جدی داره توضیح میده مسائل فرعی نیاد وسط یا مثلا گوشی تلفن و موبایل زنگ نخوره که به مخاطبم احترام بیشتری گذاشته بشه!😁

 • آقا مهدی فارسی با سلام و وقت بخیر
  رضا ترابی عباد هستم. امروز مطالب سایتتون رو خوندم و فارغ از شور و هیجان های واهی که متآسفانه برخی از مجموعه ها به مخاطبانشون میدن و فقط به عنوان یک ابزار به مخاطبانشون نگاه می کنند، مطالب، پاسخ ها و آرزوهاتون برای سرمایه گذاران ساییتون حال دلم رو خوب کرد.
  با توجه به اینکه در نظر داشتم در کنار تحلیلگری تکنیکال و معامله گری در بازارهای سهام، اوراق، ارز و طلا و بازار ارزهای خارجی که حدود 2 سال است بطور حرفه ای در کنار مربیان با تجربه، حرفه ای و دلسوز مشغول به کسب دانش و تجربه هستم در حوزه مشاوره املاک هم بصورت حرفه ای وارد بشم و فعالیت کنم. لازم به ذکر هست که الان 6 سال کارمندم هستم و کمترین بهره رو از بزرگترین داراییم یعنی عمرم رو تو این زمینه گذاشتم ممنون میشم تو این مسیر بعنوان مربی راهنمایی و کمکم کنید

 • باسلام خدمت مجموعه اکام

  باعرض خسته نباشید جز اولین نفری های سایت بودم این مصاحبه رو دانلود کردم خیلی خوب بود ایشون در زمینه موارد حقوقی تقریبا تخصصی هستن و نفرمودین در کدام منطقه کاری فعالیت دارند؟چون تبلیغ شما برای ایشون جالب بود:-))))
  در کل همه چیز خوب بود
  الهی روزیتون هزار برابر

 • سلام استاد بدون شک مصاحبه از نظر محتوا عالی بود تنها ایرادی که به نظر من وارده کیفیت صدا بود . اگه روی صدابرداری بیشتر کار کنید دیگه عالی تر از عالی میشه

 • خیلی مصاحبه ی کاملی بود و من خیلی استفاده کردم جناب فارسی عزیز انشالله روزی تون روزافزون بشه وهروز قویتر برامون ویدئو بزارین و از برکات شما استفاده کنیم خدا شمارو برای ما حفظ کند خیلی خسته نباشید

 • Mp:
  سلام بر شما آقای فارسی عزیز
  من مهرزادم ۲۴ ساله دیپلمه ساکن ارومیه.یه سالی هست پیگیر پیج و کانال و سایت تون هستم.راستش خیلی دوست دارم وارد کار املاک بشم ولی یه سری مشکل هست که نمیذارن و من میخوام باهاتون درمیان بذارم.
  اول اینکه من میخوام بیام تهران شروع کنم ولی هم آشنای مطمئن ندارم در این صنف ،هم چون سرپرست خونوادم ؛نیاز به تضمین درامد حداقلی از ماه اول دارم !
  دوم اینکه چون در این زمینه هیچ تجربه ای ندارم شروعش برام یکم مشکله….

  ممنون میشم با حوصله منو راهنمایی کنین🙏

  • سلام وقت تون به خیرآقا مهرزاد عزیز
   در این شغل تضمینی برای درآمد وجود ندارد تنها تضمین این است که اگر اصولی تلاش کنید نتیجه می گیرید من این رو ضمانت می کنم.
   درباره تجربه نداشتنتون باید این رو بگم که ما این سایت را برای شما راه اندازی کردیم و می توانید به رایگان از گفتگو های تصویری و مقالات استفاده کنید و وارد این شغل شوید

   الهی روزی تون هزار برابر …

 • سلام جناب فارسی خدا قوت
  عالی بود، یعنی ممکنه که. ‌‌‌…..
  رادان هستم خیلی انگیزه دارم که به دارمد بالا برسم
  اما فعلا راهش رو پیدا نکردم
  اگر امکان داره راهنماییم کنید
  الهی روزیتون هزار برابر
  سپاس

 • سلام وقت بخیر
  مصاحبه ی عالیی بودو پر از نکته و واقعی واقعا خداقوت
  یه سوال داشتم اقای فارسی در مورد ملک مداری
  ما چند ملکو انتخاب میکنیم و شروع میکنیم روش کار کردن. در این حین بازدیدایی میریم و خب یسریا نمیپسندن و درخواست موردای دیگه دارن
  اینجا این اشتباهه که موردای دیگه ک توی لیست تمرکزمون نیستو به مشتریایی ک ایجاد شده نشون بدیم؟

  • سلام وقت شما هم به خیر
   لیست فایل های یک هفته ای تون ( یعنی فایل هایی که با کارشناسی و بررسی صحیح و دقیق به این نتیجه رسیده اید که یک هفته ای فروش می رود)
   شما روی فایل های یک هفته ای متمرکز می شوید یعنی روی اینها فقط آگهی دیوار و شیپور ، پیامک تبلیغاتی، روزنامه و … می روید
   اما اگر مشتری فایل های دیگر هم خواست تا نهایت ۴ فایل بهشون سرویس می دهیم ( البته در بازارهای مختلف این عدد ۴ کمی می تواند تغییر کند یعنی دربازار خوب کمتر و دربازار راکد بیشتر می شود)

   الهی روزی تون هزار برابر …

 • سلام اقای فارسی.ممنون بابت مطالب و ویدیو های که از همکاران موفق میزارین که باعث ایجاد انگیزه بیشتر میشه.لطفا در صورت امکان با چند تا از عزیزانی که توی رنج اجاره فعالیت دارند و موفقیت چشمگیری دارند مصاحبه کنید که راه کارهای و تجربیات تخصصی رو در مورد اجاره در اختیار بقیه بزارند.ممنون از شما

 • درود بر همه فارسی ها
  عجب مصاحبه جانانه ای بود
  خیلی خیلی عالی و انگیزه بخش بود
  من چندین بار نگاهش کردم
  مطمئنم که چندین بار دیگه هم نگاهش میکنم
  ضمن اینکه ایستاده برای آقای فارسی رکورد شکن دست میزنم
  برای آقا مهدی عزیز هم ایستاده بخاطر سماجت و کوتاه نیومدنش از انتشار مطالب انگیزه بخش و تغییر دهنده باورهای نادرست و محدود کننده مشاور های املاک، دست میزنم و صمیمانه قدردانی میکنم.
  هزار بوسه و گل برای شما.
  ارادتمند شما
  سهرابی

  • سلام آقای سهرابی عزیز
   قربونتون برم من
   همین پیام های انرژی بخش تون باعث می شه باز هم تلاش کنیم برنامه های بهتر و مفیدتری براتون بسازیم.
   یه خبر درگوشی هم بهتون میدم در مرحله پیش تولید یه مستند برای مشاورین املاک هستیم …

   الهی روزی تون هزار برابر …

 • سلام جناب فارسی.وقتتون بخیر

  خسته نباشید میگم بهتون بابت زحماتتون.لطفا با چند تا از مشاورای موفقی که توی رنج اجاره فعالیت دارند مصاحبه کنید که بتونیم از تجربیات عزیزان استفاده کنیم.ممنون بابت انرژی فوق‌العاده تون👌👌🙏🙏🙏

  الهی روزی تون هزار برابر❤️

دیدگاهتان را بنویسید

دریافت بخشی از چکلیست