بلاگ

8نکته دررابطه باعلت فروش نرفتن ملک

هشت نکته دررابطه باعلت فروش نرفتن ملک

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات ، خریداران خانه به سهولت میتوانند خانه مورد علاقه خود را ازسایتهای دفاتر املاک انتخاب و باتفاق مشاور نسبت به بازدیدآن اقدام نمایند .اغلب خریداران بهتر از فروشندگان میدانند که چرا بیشتر خانه هابه فروش نمیرسند پس یک فروشنده آگاه باید خودش را جای خریدار گذاشته و مانند او فکرکرده و تصمیم گیری کند و از پیشنهاد قیمت کاذب برای ملکش پرهیز نماید .

زمانیکه شما و مشاور املاک شما از ارزش خانه در بازار مطلع بوده پس میتوانیدقیمت گذاری مناسبی را برروی ملک مورد پسند خود بگذارید.پس اولین علت فروش نرفتن ملک قیمت بسیار بالایی است که مالک برای ملکش درنظر گرفته و نا آگاهی وی از قیمت منطقه مورد نطر .

دومین علت عدم نگهداری صحیح از ملک میباشد که بطور معمول شامل لکه های نم روی سقف خانه ،ترکهای روی دیوار و پوسیدگی آن ،کف پوش نامناسب که ناشی از عدم نگهداری صحیح از ملک میباشد که خیلی سریع میتوان مشتری بالقوه را فراری دهد .

سومین علت بوی نم ،بوی غذاهای تند،بوی فرشها و موکتهای کهنه ،بوی حیوانات خانگی و…. همه از مواردی هستند که در بدو ورود خریدار به منزل احساس بدی در وی پدیدار گشته و از بازدید منصرف میشود .

چهارم اینکه اکثر خریداران عمده تصمیم گیری بازدید خود را از ملک بر اساس فیلم و یا عکسهایی که در سایتها منتشر گردیده میگیرند پس گرفتن عکسهای مناسب و با کیفیت از تمام زوایا میتواند کمک بسزا یی در فروش ملک کند .

پنجم اینکه خانه ای که مدتها برای فروش در سایتها و دفاتر املاک گذاشته شده وفروش نرفته این ذهنیت را در خریدار بوجود می آوردکه حتما” این ملک مشکلی داشته که تاکنون به فروش نرفته پس اگر بیاییم خود را جای خریدار بگذاریم میتوانیم جنبه های مختلف عدم فروش ملک رابررسی کنیم .

ششم اینکه ممکن است که منزلتان را به بنگاه خوبی نسپرده اید حسن رفتار و صداقت دفاتر املاک باعث میشود که مشتریان بیشتری را جذب کرده و به همین دلیل نیز معاملات بیشتری در این دفاتر صورت میگیرد پس چنانچه بعد از مدتی دیدید که فعالیتی از طرف دفتر املاک صورت نمی پذیرد منزل خود را به دفتر املاک دیگر که ازحسن شهرت برخوردار است بسپارید .

هفتم اینکه فروش خانه همسایه هایتان با قیمتی بالاتر دلیل فروش خانه شما با همان قیمت نمیباشد .زیرا ممکن است که همسایه تان بازسازی کاملی را درخانه انجام داده است .ویا شرایط بازار در آن مقطع به گونه ای بوده که بازارملک رونق داشته و هم اکنون برای شما بازار در رکود میباشد .

هشتم اینکه ممکن است که شما پارکینگ ویا انباری رابرای فروش در نظر نگرفته باشید و منزلتان را بخواهید با حذف یکی از این دو آیتم بفروشید در صورتیکه بسیاری از خریداران این دو آیتم را (بخصوص پارکینگ) را از ضروریات دانسته وهمین امر نیز باعث به فروش نرفتن ملکتان میشود .

درخاتمه چند مورد در رابطه با فروش هرچه سریعتر ملکتان پیشنهاد میکنیم.

  • با قیمت گیری از چند دفتر املاک که به عنوان خریدار به دفاتر آنها مراجعه میکنید میانگین فروش خانه اتان را بدست آورید .
  • یک پیشنهاد کمیسیون بالاتر را به مشاوران املاک بدهید تا ملک ما را در اولویت کارهایشان قرار دهند .
  • ملکتان را به دفاتر زیادی نسپارید به دو یا سه دفتر املاک معتمد و صادق که نزدیک ملکتان است مراجعه و ملکتان را بسپارید به هیچ وجه ملک خود را به بیش از سه مشاور ویا دفتر نسپارید چون در اصطلاح املاک ملکتان سنگ میشود .وفروشش سخت …..😒
  • پیگیر فروش ملکتان بوده و همیشه برای بازدید از ملک در دسترس باشید .
  • شرایط فروش منزل را ازقبیل نقد ، نقد و چک ویا معاوضه مشخص کنید .
  • سعی کنید ظاهر منزل را زیبا کرده (بخصوص آشپزخانه) و حداقل تغییرات ظاهری و بازسازی و زیبا سازی را انجام دهید .و همیشه آماده میزبانی از مشتریان باشید .
  • در ساعات بازدید روز از روشنایی طبیعی استفاده کرده و پرده هارا کنار بزنید تا چشم انداز ملک مشخص باشد .
  • به نمای بیرونی خانه اهمیت داده و به زیبایی و نظافت آن برسید .😃
  • فصول بهار و تابستان جزو فصولی هستند که بیشترین معاملات ملکی را به خود دیده اند پس فروش در این فصلها بیشتراست.✔

 همیشه به این مسئله فکر کنید که آیا خود شما حاضر به خرید منزل فعلیتان با قیمت پیشنهادی  هستید یا خیر؟

الهی روزیتون هزار برابر بشه🌹

در تلگرام

کانال مارو دنبال کنید!

در آپارات

ما را دنبال کنید!

در اینستاگرام

صفحه مارو دنبال کنید!

در یوتیوب

کانال مارو دنبال کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

دریافت بخشی از چکلیست