بلاگ

پنج نکته ای که برای مدیریت اتاق نشست باید بدانید!!!

  اولین چیزی رو که باید بدونید برای اینکه یک اتاق جلسه رو خوب مدیریت کنید و جمعش کنید ، شما باید شخصیت شناسی بدونید. یعنی چی؟ یعنی شما باید وقتی یه شخصیت رو میبینید ، با توجه به رفتارش و مدل گفت و گو و تن صداش و بقیه ی حرکاتی که تو جلسه انجام میدهد ، متوجه بشوید که این چجور تیپ و شخصیتی است و عکس العمل ها و رفتارش رو میتونین بررسی کنید . این چه کمکی به ما میکنه؟

مثلا وقتی طرف یه شخصیت قد و سفت و محکمی داره.

شاید اگه یکم بیشتر بهش فشار بیاری لجباز بشه.

و بدتر اصلا همون قدری هم که ازپیش تخفیف میداد و یا انعطاف نشون میداده رو دیگه نشون نده یا طرف وقتی یه شخصیت یک مقدار سست تری داره ما ،میدونیم این آدم تحت تأثیر فشار ، انعطاف بیشتری نشون میده ،

ما باید این شخصیت هارو بشناسیم با توجه به اکت هایی که تو جلسه نشون میدن از خودشون برای اینکه بتونیم پیش بینی کنیم که چه رفتاری داشته باشیم با هر یک از طرفین و در مجموع برای مدیریت جلسه ، تا بتونیم اون جلسه رو به قرار داد و به نتیجه برسونیم. نکته دوم که شما باید بدونید اینه که یه برنامه ریزی سریع داشته باشیم، به چه معنا؟ یعنی این که شما باید بدونید که نکته ترک و ترکوندن این جلسه کجاست؟میگن اصطلاحاً نقطه ی ترک مذاکره ،

شما بدونید که راه های آرتناتید، پیشنهاد های جایگذینی که شما دارید اگه طرف نپذیره یکی از پیشنهاد هاتون رو چیه؟ شما باید به یک سری بسته پیشنهادی از پیش تهیه کرده باشین که طرف اگه اینو نپذیرفت ، اون یکی رو بهش پیشنهاد بدین مطمئناً قبل اتاق جلسه میدونید که.

تا کجا امکان انعطاف رو داره ، یه مقداریو خودش بهتون گفته و در اثر تعامل و گفتگو باهاش تا جلسه هم شما هم یه مقداری با توجه به تجربتون متوجه شدین. در مجموع شما باید مدیریت امتیاز دهی هم کنید، به چه معنا؟

این رو توی ویدیو های قبلی درباره اتاق نشستن گفتم که شما باید امتیاز هایی که طرفین به هم دیگه میدن رو مدیریت کنید ، تا یه طرف دوبار امتیاز نده به طرف مقابل که جلسه اصطلاحاً خراب یا یک طرفه نشود. شما نکته سومی که باید بدانید اینه که بتونید جو جلسه رو مدیریت کنید.

نزارید جو جلسه تنش زا بشود، مضطرب بشود یا سنگین بشود. یکی از راه هاش اینه که یه مقداری بذله گو باشی، یه مقداری خنده رو باشی ، یه شخصیتی داشته باشیم که وقتی که طرفین با تنش با هم دیگه برخورد میکنند بتونید که بین صحبت هاشون بیاید ، صحبت هایی رو مطرح کنید که جو یه کم آروم تر بشه.

مطمئناً که باید اصول متقاعد سازی رو بدونید که در موردش الی ماشالله، ما ویدیو و فایل صوتی هم تو سایت گذاشتیم و هم تو تلگرام و پیج اینستامون و در نهایت شما باید بلد باشین که کی،نکته پنجمبم ، کی جلسرو تمومش کنیم و مذاکره پایان پیدا کنه و قرارداد رو جمعش کنید.

الهی روزیتون هزار برابر

در تلگرام

کانال مارو دنبال کنید!

در آپارات

ما را دنبال کنید!

در اینستاگرام

صفحه مارو دنبال کنید!

در یوتیوب

کانال مارو دنبال کنید!

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

دریافت بخشی از چکلیست