بلاگ

10 نکته طلایی برای بررسی فضای داخلی خانه که باید بدانید!!!

علاوه بر محله و وضعیت کلی ساختمان فضای داخلی خانه یکی از مهم‌ترین چیزهایی‌ست که در اجاره یا خریدباید به آن توجه کنید. مثلا ممکن است ساختمان دارای معایبی باشد که کوچک و بی‌اهمیت به نظر برسد، اما برای برطرف کردن همین معایب به ظاهر کوچک معمولا باید هزینه‌های سنگینی را متحمل شوید. ما در این مطلب نکاتی را با شما در میان می‌گذاریم تا بتوانید خانه بهتری را انتخاب کنید.

نورگیر بودن
منزلی که نورگیر مناسبی دارد را در اولویت قرار دهید، این مسئله می‌تواند علاوه‌بر کاهش هزینه‌های برق، خانه شما را به خانه‌ای دل‌باز تبدیل کند.

شکل سالن و اتاق‌ها
سعی کنید سالن منزل مورد نظر به‌طور کامل مربع باشد تا بتوانید به بهترین شکل لوازم منزل را در آن بچینید. از اجاره واحدهایی که به جای مربع و مستطیل به شکل ذوزنقه هستند و قناسی دارند پرهیز کنید چون همواره بخشی از فضای منزل بلااستفاده می‌ماند.

سیستم اطفای حریق
وجود سیستم اطفای حریق را در منزل جدی بگیرید.

پوشش دیوارها
بهترین پوشش برای دیوارهای منزل، رنگ روغن و کاغذ دیواری قابل شست‌وشو است، بنابراین دقت کنید تا در آینده برای پاکیزگی منزل خود زیادی خرج نکنید، یا اگر قصد اجاره ملکی را دارید در نهایت مجبور نباشید بعد از اتمام مدت قرارداد مبلغ زیادی را برای رنگ کردن خانه به صاحب‌خانه پرداخت کنید.

وضعیت آشپزخانه
آشپزخانه منزل را خوب بررسی کنید. تعداد کابینت و وضعیت کابینت‌ها، کانتر آشپزخانه، سینک ظرفشویی، نحوه قرار گرفتن گاز، یخچال و ماشین لباسشویی و ظرفشویی را بررسی کنید. سعی کنید نحوه قرار گرفتن وسایل آشپزخانه را در ذهن خودتان ترسیم کرده و از جا شدن وسائل خود در آشپزخانه مطمئن شوید، به حرف‌های فروشنده توجه نکنید و از کافی بودن فضا برای چیدن لوازمی که دارید اطمینان حاصل کنید. وجود کفشو در آشپزخانه خیلی مهم است، در نتیجه حتما این مسئله را در انتخاب خانه لحاظ کنید.

سرویس بهداشتی و حمام
دقت کنید کف سرویس‌های بهداشتی، فاضلاب، شیرها آب، سیفون، هواکش و… معیوب نباشد. همچنین به ظاهر و نحوه قرار گرفتن سرویس بهداشتی منزل بسیار حساس باشید. در حمام نیز به وضعیت دوش‌ها، شیر آب، ، شیب کف حمام و… توجه کنید. بهترین شکل این است که سرویس بهداشتی و حمام از دید دور باشند. پس سعی کنید مخصوصاً اگر قصد اجاره ملکی را دارید اشکالات حتی کوچک را پیدا کرده و از صاحب‌خانه بخواهید پیش از ساکن شدن شما در آن خانه این معایب را رفع کند.

لوله‌کشی ساختمان
شیرهای آب، لوله‌ها و سیفون، گلویی زیر سینک آشپزخانه را به دقت بررسی کنید.

وضعیت کمدهای دیواری
کمدهای دیواری منزل را وارسی کنید. این امر هم از نظر جاداری و هم از نظرخرابی پنهان درون کمد اهمیت دارد.

برق ساختمان
برق ساختمان، تعداد لوسترها و چراغ‌های مورد نیازتان منزل جدید را خوب در نظر بگیرید تا هزینه اضافه برای نوردهی مناسب منزل نکنید.

تعداد و ابعاد پنجره‌ها 
به تعداد پنجره‌ها و ارتفاع آن‌ها نسبت به منزل کنونی خود خوب دقت کنید تا مجبور به هزینه کردن برای خریدن پرده جدید نباشید، مخصوصاً اگر مستاجر هستید عدم توجه به این مسئله می‌تواند هزینه‌های زیادی را با عوض کردن هر خانه بر دوش شما بگذارد.

حالا با استفاده از این نکات می‌توانید خانه مورد نظر خود را راحت‌تر انتخاب کنید، البته پیشنهاد می‌شود از تجربیات آن دسته دوستان و آشنایان که قبلا تجربه خرید یا اجاره خانه را دارند نیز حتما استفاده کنید.

 

آموزش مشاور املاک

در تلگرام

کانال مارو دنبال کنید!

در آپارات

ما را دنبال کنید!

در اینستاگرام

صفحه مارو دنبال کنید!

در یوتیوب

کانال مارو دنبال کنید!

دیدگاهتان را بنویسید