بلاگ

شناخت درست تر خداوند ما را ثابت قدم میکنه در تمام کارهامون!!!

حمد و سپاس مخصوص خداوندی است که پروردگار جهانیان است، بخشنده و مهربان است، مالک روز جزاست ، ” خداوندا تنها تو را می پرستیم و تنها از تو یاری می جوییم ” ما را به راه راست هدایت فرما، راه کسانی که به آنان نعمت دادی نه کسانی که بر آنها غضب کرده ای و نه گمراهان.

زیبا ترین باورهایی که من در مورد خداوند شناختم همین ها بود.

? حمد و ستایش تنها از آن خداست: چقدر به دنبال افراد مختلف بودیم تا کارمان را پیش ببرند؟ چقدر دیگران را ستایش کردیم تا ما را بپذیرند و در جمع خود راه دهند؟
ولی غافل از اینکه تنها خدا برای همه چیز و همه کس کافیست.
خداوند است که ستایش او آرام بخش است، تکیه به او تکیه به کوه است، خداوند است که ستایش مرا می شنود و چون غنی است تنها می بخشد. خداوند من ارباب من است، او بی حساب می بخشد چون خزائن همه چیز در دست اوست.

? مالک روز جزاست: زندگی بسیار کوتاه تر از آن است که ما را غرق در مادیات کند، امان از روزی که رسیده و یا نرسیده به رؤیاهایمان بفهمیم زمان دیدار با خداست. باید به دیدار ارباب رویم، وا حسرتا که چقدر او مهربان و دانا و بخشنده بود ولی من او را ندیده بودم، کوه طلا روبرویم بود ولی من چشم به دست دیگران داشتم.

? قوی ترین و جامع ترین باور” خداوندا تنها تو را می پرستیم و تنها از تو یاری می جوییم”
به تجربه در یافتم، زمان می بارد تا انسانها بتوانند خدا را بشناسند، باید در خانه غیر خدا را بزنند، در رویشان باز نشود، یا سرشان غر غر کنند و دم در بیایند، تا از این تضاد متوجه شوند که در خانه هر کس را نزنند. خوشا به حال آنان که دریافتند در اصلی کدام است و در تقلبی کدام. خوشا به دل آنان که دریافتند خدا چه قدرتی دارد، این پاداش خداوند است به جستجوگران. این پاداش نهایی است، بالاتر از آن پاداشی نیست. خوبتر از نگران آینده نبودن حسی در دنیا نیست. خوبتر از احساس نیاز به هیچ کس و هیچ چیز در دنیا، حسی نیست. چه قدر آزادی، چقدر هماهنگی با خود، چقدر احساس امید و اشتیاق به آینده. خوشا به حال آنان که یافتند خدایی را که رب است. خدایی که تمامی قدرتها از آن اوست. خدایی که مانند ارباب بزرگ و قدرتمند از تو عاشقانه خواسته که هر چه خواستی تنها به او بگویی، پول خواستی به خودم بگو، چقدر می خواهی؟ سلامتی ات را خواستی به خودم بگو، احساس آرامش می خواهی؟ به خودم بگو. مسافرت خارج از کشور می خواهی ؟ به کجا؟ به خودم بگو، محبت و عشق می خواهی؟ به خودم بگو.
گرچه ارباب تو ام اما از تو به خودت مهربانترم. تمام دار و ندارم را برای تو خواسته ام بنده من، چرا مرا میبینی؟ چرا صدایم نمیزنی؟ آنهایی که تو صدا می زنی خود محتاج به من و هستند، سرچشمه منم به دنبال آب گل آلود نرو.
و چقدر اندک هستند آنان که ارباب خود را شناختند، عاشقش شدند، درخواست دادند و دریافت کردند، همه را، به خودی خود، به آسانی، به راحتی.

? ثله من الاولین و قلیل من الآخرین
گروه زیادی (از آنها) از امت‎های نخستین هستند و اندکی از امت آخرین.
پس همراه شو با قلیل افرادی که به عاشق خودشان عاشق شدند و کوله بار سعادت خود بستند. و دور شو از کثیر، که در مدار معیوب زندگی خود پیوسته در چرخشند.

و تبریک به شما دوستان خداجو و عاشق که مطمئنا روزی به عظمت ارباب خود پی خواهید برد آن روز روز شادمانی و پایکوبی شماست. روزی که دیگر زندگیتان را جز برای هدایت خلق نمی خواهید. آنقدر از بزرگی و توانایی او شکفت زده اید، که فقط می خواهید قدرت او را به دیگران نشان دهید. خانه میخرید برای هدایت خلق، ماشین می خرید برای هدایت خلق، قایق تفریحی می خرید برای هدایت خلق، هواپیمای شخصی می خرید برای هدایت خلق. چون از ثروت پر شده اید به دنبال ارزشی فراتر رفته اید، رسول می شوید برای سعادت خودتان. و خوشا به حال امت قلیل.

? خداوند همه چیز می شود همه کس را. به شرط ایمان، به شرط باور، به شرط پاکی دل، به شرط طهارت روح. به شرط پرهیز از معامله با ابلیس.
خداوند همه چیز می شود همه کس را، اما به قدر فهم تو کوچک می شود.

یا حق.

در تلگرام

کانال مارو دنبال کنید!

در آپارات

ما را دنبال کنید!

در اینستاگرام

صفحه مارو دنبال کنید!

در یوتیوب

کانال مارو دنبال کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

دریافت بخشی از چکلیست