بلاگ

تمام آنچه برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات باید بدانید!!!

اگر اشتیاق فراوانی برای برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات دارید و میخواهید ملک (خانه ،آپارتمان و …) خودتان را بخرید و در زمان مناسب آنها را بفروشید و سود زیادی ببرید؛ راه های زیادی برای شروع سرمایه گذاری تان وجود دارد…شاید میدانید که سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یکی از قدیمی ترین و قابل اعتمادترین و سودآورترین راه های شروع کسب ثروت است.

شاید هم ندانید و فقط به آن علاقه داشته باشید. اما به هر حال باید بدانید که میلیاردرها و افراد سرشناسی همچون دانلد ترامپ ، وارن بافت ،رابرت کیوساکی و … ثروتشان را از راه سرمایه گذاری در املاک بدست آورده اند. پس چرا شما هم وارد این سرمایه گذاری نشوید؟

یکی از ساده ترین و پراستفاده ترین روش ها، روش معروفِ “بِخر، تعمیرش کن، بفروش” است. در این روش، شما ابتدا یک ملک قدیمی را میخرید ،دستی به سر و گوش آن میکشید، تعمیرش میکنید و همان ملک را با قیمتی بالاتر میفروشید.

در روش “بِخر، تعمیرش کن، بفروش” دو مزیت عمده وجود دارد :

مزیت #1 : شما میتوانید هم زمان که کسب و کار خودتان را دارید و یا کارمند هستید اقدام کنید و از جریان نقدی کسب و کارتان در تعمیرات و بازسازی خانه استفاده کنید.

مزیت #2 : میتوانید به هر میزان که خواستید کوچک شروع کنید، بدون پول یا با پول کم، بدون ریسک یا با ریسک کم و بدون تجربه و یا با تجربه کم.

برای شروع سرمایه گذاری تان، توصیه میشود ابتدا با روش “بِخر، تعمیرش کن، بفروش” وارد این حوزه شوید. به همین منظور در این مقاله قصد داریم 6 قدم طلایی ابتدایی برای شروع سرمایه گذاری تان را در املاک آموزش دهیم.

این 6 قدم طلایی، به عبارت دیگر، پایه و اصل سرمایه گذاری در هر روش سرمایه گذاری در املاک است. شما با فراگرفتن این روش، به راحتی میتوانید وارد حوزه سرمایه گذاری شوید و نقشه راه شروع راه سرمایه گذاری را یادخواهید گرفت. به همین منظور توصیه میشود بعد از خواندن این مطلب، نسبت به بند بند آن شروع به اقدام کنید و آنها را به صورت عملی اجرا کنید.

 

6 قدم طلایی برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات
از اینجا شروع کنید :

 

قدم اول سرمایه گذاری در املاک و مستغلات:

تحقیقات میدانی گسترده املاک | ابتدا برای شروع شما باید اطلاعات زیادی در مورد املاک و زمین ها و … جمع آوری کنید، به همین منظور از مشخص کردن یک ناحیه شروع کنید. در ذهنتان خانه ی مورد علاقه تان را تصویر سازی کنید با جزئیات و متناسب با مقدار پولی که میخواهید سرمایه گذاری کنید و سپس بدنبال آن بگردید.

قدم اول بیشتری زمان را باید به خود اختصاص دهد. باید تمام املاک با شرایط مورد نیازتان را بیابید و سپس آنها را بازدید کنید، با صاحب خانه صحبت کنید، از همسایه ها و هم محلی ها راجع به آن سوال کنید.
گاهی اوقات در روزنامه و مجلات مربوط به آگهی میتوانید به راحتی ملکی با مشخصات دلخواه تان بیابید، پس نیاز نیست فقط به بنگاه های ملکی مراجعه کنید.

 

 

قدم دوم سرمایه گذاری در املاک و مستغلات:

وارد مذاکره شوید و کمترین قیمت ممکن را پیشنهاد دهید | پیشنیاز موفقیت در قدم دوم تجربه زیاد و کسب علم است. شما باید برای موفقیت در قدم دوم، بیش از سایر معامله کنندگان از علم مذاکره اطلاعات داشته باشید و بیشتر از سایر سرمایه گذاران تجربه معامله کردن داشته باشید.
در دنیای سرمایه گذاری املاک اصطلاح مهمی مطرح است : “سود اصلی معاملات ملکی در فروش نیست، بلکه در خرید آنهاست.”

پس زمانی که ملک مورد علاقه تان را پیدا کردید و مشخص شد نسبت به ملک های دیگر حوالی قیمت پایین تری دارد و امکان بازسازی آن وجود دارد، باید سریعا با مالک آن وارد مذاکره شوید. شما میتوانید با توجه به تجربه و هنر مذاکره ،ملک را بخرید و نحوه پرداخت آنرا به صورت چند قسط مدت دار پرداخت کنید و یا وام بانکی بگیرید تا دیرتر و بعد از تعمیر و فروش ملک مبلغ آنرا پرداخت کنید؛ تا در دوران تعمیر پول نقد دستتان باشد و بتوانید سریع تر کار تعمیر را تمام کنید.

 

قدم سوم سرمایه گذاری در املاک و مستغلات:

نقل مکان کنید و فقط شروع کنید | خب، شما معامله را با موفقیت پشت سر گذاشتید و به ملک دلخواهتان رسیدید، حالا باید آستین ها را بالا بزنید و شروع کنید شب و روز کار کردن تا در کمترین زمان ممکن آنرا به پایان برسانید. این قدم، قدم بحرانی است، اکثر سرمایه گذاران در قدم سوم درجا میزنند و همین باعث شکست سرمایه گذاری شان میشود.

شما باید در کمترین زمان کار تعمیر را به پایان برساند و پیشنهاد میشود برای خانه اول و دوم تان خودتان تنها دست به کار شوید. اگر لازم شد، دوره هایی در این میان بگذرانید تا علم کافی از تعمیر و نصب انواع قسمت های یک نمای داخلی ساختمان را بلد باشید تا بعدها اگر آنرا به کارگر می سپارید از روند انجام آن آگاه باشید.

 

قدم چهارم سرمایه گذاری در املاک و مستغلات:

فصل برداشت | حالا نوبت آن است، پس از ماه های سخت و کار کردن در تعطیلات از دسترنج خود نهایت استفاده را ببرید. شما حالا میتوانید 3 اقدام زیر را انتخاب کنید :

اول، میتوانید خانه را به قیمتی بالاتر از قیمت که خریدید بفروشید و با سود مازاد آن ملکی دیگر بخرید و مراحل 1 تا 4 را مجددا انجام دهید.

دوم، میتوانید خانه بازسازی شده را اجاره دهید، با پول پیش مستجر خانه بدهی ،قبلی و خانه ای جدید بخرید و اقدام به تعمیرش کنید.

سوم، میتوانید خانه بازسازی شده را اجاره دهید، سپس از بانک بر روی خانه بازسازی شده وام بگیرید و مبلغ را به همراه پول پیش خانه بر روی یک ملک بزرگ تر سرمایه گذاری کنید و با مبلغ ماهانه پرداختی مستجر اقدام به بازپرداخت قسط بانکی کنید.

 

قدم پنجم سرمایه گذاری در املاک و مستغلات :

روند را تکرار کنید | بعد از گذران مراحل 1 تا 4 شما تا حدودی تجربه اولیه و لازم را بدست آورید، هم اکنون میتوانید با تکرار روند فوق ، خانه های بهتر، با شرایط بهتر و با قیمت بهتری بخرید و تعمیر کنید و بفروشید و با این کار خانه های بیشتری خواهید داشت، تجربه بیشتری خواهید داشت و پول و اعتبار بیشتری نزد بانک خواهید داشت.

 

قدم ششم سرمایه گذاری در املاک و مستغلات :

به سمت خانه های بزرگ تر حرکت کنید | زمانی که سرمایه گذاری تان شروع میشود، با خانه های کوچک و ریسک های کوچک و درامد کمتر شروع میکنید. اما بعدا با کسب مهارت و تجربه، باید به سمت خانه های بزرگ تر حرکت کنید و ذهن تان را درگیر خانه های کوچک تر نکنید.

خانه های بزرگتر برعکس حجم شان، تعمیرات کمتر و مشتری های بهتر و سود بیشتری دارند. طوری که یک خانه بزرگ میتواند به اندازه 5 خانه کوچک برای شما سود داشته باشد ،درحالی که زحمتی که بابت ان میکشید شاید نصف زحمتی باشد که بابت یک خانه کوچک میکشید.

اکثر سرمایه گذاران بزرگ ملکی از ابتدا با ملک های بزرگ شروع نکردند، اغلب آنها با ملک های کوچک شروع کردند و با گذشت زمان و کسب تجربه به سمت ملک های بزرگتر و راحت تر حرکت کردند. شما نیز باید در این راه صبور باشید، زیرا کلید موفقیت در سرمایه گذاری صبر است.

یادتان باشد، اگر کوچک شروع کنید و سرمایه گذاری تان را رشد دهید، تجربه شما باعث میشود تلاش بیشتری بکنید و موفقیت بیشتری بدست آورید و شکست ها باعث ورشکستگی شما نشوند، زیرا شما قدم به قدم این راه را طی کردید و مسیر آنرا یادگرفتید پس اگر برگردید از اول شروع کنید، سریع تر از قبل شروع خواهید کرد.

 

الهی روزی تون هزار برابر شه

آموزش مشاورین املاک

در تلگرام

کانال مارو دنبال کنید!

در آپارات

ما را دنبال کنید!

در اینستاگرام

صفحه مارو دنبال کنید!

در یوتیوب

کانال مارو دنبال کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

دریافت بخشی از چکلیست