بلاگ

راهنمای کامل دریافت وام بانک مسکن از طریق اوراق

از کجا شروع کنیم :
پس از خرید آپارتمان و امضاء مبایعه نامه اقدام به خرید اوراق وام بانک مسکن از کارگزاری های منتخب می نمایید و با در دست داشتن برگه اوراق و اصل سند مالکیت به شعبه مورد نظر مراجعه نمایید .

بانک مسکن به فروشنده نامه ای مبنی بر استعلام طرح و جواز از شهرداری خواهد داد که فروشنده پس از آن با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری نسبت به اخذ استعلام اقدام می نماید .

پس از دریافت جواب استعلام با مراجعه به شعبه اقدام به تشکیل پرونده نمایید . هنگام تشکیل پرونده حضور فروشنده الزامی ندارد . مدارکی که باید به همراه داشته باشید، شامل اصل سند مالکیت و بنچاق، اصل برگه اوراق،صورتمجلس تفکیکی،پایانکار و جواز ساخت،اصل مبایعه نامه و اصل شناسنامه و کارت ملی خریدار و فروشنده می باشد .

در صورتی که مدارک شما تکمیل باشد، پرونده شما به جریان افتاده و سپس جهت ارزیابی قیمت و استعلام اوراق ارسال می گردد، که مدت زمان انتظار شما بین ۱۰ تا ۱۵ روز می باشد .

پس از آماده شدن جواب استعلام بانک دفترخانه موزد نظر خود را جهت اخذ نامه های دارایی و شهرداری و استعلام ثبت معرفی می کند.

سپس فروشنده میبایست با مراجعه به اداره دارایی و دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری اقدام به اخذ مفاصا حساب مربوطه نمایند. استعلام ثبت توسط دفترخانه اخذ می گردد.

حال حدوداً ۸۰% از مسیر اخذ وام از بانک مسکن را طی کرده اید .

دفترخانه به شما نامه ای مبنی بر آماده بودن مدارک جهت انتقال اسناد خواهد داد تا به شعبه تحویل نمایید .

این مطلب را از دست ندهید:  ‎آیا میتوان بدون مشاور املاک قرارداد اجاره یا فروش نوشت؟

اما مرحله آخر مراجعه به شعبه همراه با فروشنده و امضاء بیع نامه مربوط به بانک و برخی از تعهدات خریدار به بانک خواهد بود .

حال وام شما آماده پرداخت در روز حضور نماینده بانک در دفترخانه خواهد بود.

مبلغ وام اوراق بانک مسکن درخواستی در قالب یک فقره چک بانکی در وجه فروشنده پرداخت می گردد. و مبلغ وام جعاله یا همان تعمیرات به حساب خریدار واریز می گرد.

هزینه تنظیم سند رهنی بر عهده خریدار می باشد .

نرخ سود وام اوراق بانک مسکن در مناطق خارج از بافت فرسوده ۱۷٫۵% و در مناطق بافت فرسوده ۱۶% با حداکثر مدت زمان بازپرداخت ۱۲ سال خواهد بود.

 

راهنمای کامل خرید خانه در پکیج « واجب تر از نان شب برای خریداران خانه »

 

 

منبع سایت مباشر

در تلگرام

کانال مارو دنبال کنید!

در آپارات

ما را دنبال کنید!

در اینستاگرام

صفحه مارو دنبال کنید!

در یوتیوب

کانال مارو دنبال کنید!

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید