بلاگ

ثمن خونه گرون قیمت

خاطره ی ثمن خونه گرون قیمت

ثمن معامله خیلی در میزان درآمد ما تاثیر گذاره به خاطر همین تصمیم گرفتم این خاطره رو باهاتون در میان بزارم. یه زمانی املاکم رو بخاطر برادرم و ایجاد دفتر برای خودم تغییر داده بودم.

در اون املاک ۴ مشاور بودن که اعتماد به نفس بسیار پایینی داشتن . اعتماد به نفس پایین شون رو میشد از طرز صحبت شون ٬ میزان فعالیت شون و اندازه جیب شون متوجه شد.

اصطلاحا جیب خیلی کوچیکی داشتن یعنی به کم قانع بودن. یک قرار داد فروش یا اجاره که در ماه مینوشتن دست از کار میکشیدن و وقتشون رو با موبایل و قلیون و … تلف میکردن تا ماه آینده بیاد و یادشون بیفته که هنوز این ماه قرار داد نبستن.

 

حدود یک ماه بود که من پیش شون اومده بودم و یک قرار داد کوچک با کمیسیون معمولی بسته بودم . یه روز یه مشتری با بودجه بالا مراجعه کرد و من با چند روز خونه نشون دادن به این مشتری موفق شدم که کمیسیون کامل بعلاوه شیرینی قابل توجه دریافت کنم .

 

چون املاک کوچیک بود سایر همکاران مطلع شدن از ثمن معامله و میزان کمیسیون دریافتی . بسیار متعجب شده بودن و بسیار تشویق و تحسین میکردن بخشی از جملاتشون رو اینجا باهاتون در میان میزارم:

من ۱۶ ماهِ‌ اینجا کار میکنم اندازه این یه قرار دادِ تو تا حالا در نیاوردم

چطور تونستی خونه به این گرونی  رو بفروشی؟

و تعریف های الکی دیگه از تُن صدا ٬ تیپ و … که همشون بی اساس بودن و به دلیل خود کم بینی اتفاق افتاده بود

 

 

یکی یکی این جمله ها رو باهم تحلیل میکنیم . عزیزان من ناراحت نباشید اگه یه مدتی گذشته و قرار داد نبستید امیدتون به خدا باشه و تلاش کنید . مهم ترین سرمایه مشاور روحیه شاداب و ماجراجوشِ . این روحیه رو در خودتون زنده نگه دارید.

 

در جواب جمله دوم باید بگم که من که پول خونه و ثمن معامله رو نباید به مالک بدم . مشتری باید پول خونه رو بده. این اشتباهِ ۹۵٪ مشاورانِ که فکر میکنن فروختن خونه گرون تر سخت تره ٬ اصلا اینطور نیست . من همه کارهایی که برای خونه ارزان بلد بودم برای خونه گران هم انجام دادم.

 

امکانات و شرایطش فرق میکرد اما یک جور کمیسیون و شیرینی را توافق کردم و رضایت طرفین رو کسب کردم.

 

جمله سوم هم که به خاطر نداشتن ایمان به خدا و نداشتن ایمان به توانایی های خودِ که باعث میشه از دیگران بت بسازیم و در نتیجه اعتماد به نفس و عزت نفس مون رو از دست بدیم.

 

الهی روزی تون هزار برابر شه یا علی …

آموزش مشاور املاک

در تلگرام

کانال مارو دنبال کنید!

در آپارات

ما را دنبال کنید!

در اینستاگرام

صفحه مارو دنبال کنید!

در یوتیوب

کانال مارو دنبال کنید!

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

دریافت بخشی از چکلیست