بلاگ

۴ نکته جالب کارآفرینی گرگ وال استریت ۳

۴ تا اصولى که از نظر اساتید علم موفقیت دنیا و بشریت مهمه که من خودم تو فیلم گرگ وال استریت دیدم ، امکان داره خیلى نکات ارزشمند دیگه ایى هم وجود داشته باشه که من دقت نکردم ولى این چیزهایى که دیدم رو خواستم باهاتون در میان بگذارم و شما هم اگه نکته دیگه ایی دیدید تو بخش نظرات بگید که منم یاد بگیریم و دوستان دیگمون هم بخونند .

ما اینجا نیومدیم چیزى رو به کسى یاد بدیم یا بگیم من بلدم ، این داستان ها نیست ما اول از همه می خواییم رو دو تا کلمه که یاد گرفتیم خاک نگیره بعد با دو تا دوستى که یک سال از من کوچک تر هستند در میان بگذارم و ادمى که ۱۴_۱۵ سالشه و تازه شروع کرده به این کار براش راحتر باشه و مثل من که ۷ سال پوستم کنده شده اون ۷ سال رو بیاد تو یک ماه تموم کنه و ادامه اون راه رو بره همون کارى که حافظ و فردوسى و همه بزرگان سعى کردند با ما بکنند سعى کردند اون راهى که ۵۰_۱۰۰ سال رفتند رو کتاب کنند و شما تو یک ماه یا یکسال برى و ادامه اش بدى.

تو ایران طرف میاد میگه اون اقا دیگه ۵۰۰ سال رفته اون راه رو ، دیگه ما کجا بریم بزار بشینیم قلیونمون رو بکشیم ، اذیتش نکنید میخواد قلیون بکشه … حالا… قبلا هم گفتم الان هم میگم ما با این ادم ها هیچ کاری نداریم.

۴ تا نکته مهم گرگ وال استریت : جدیت ، ارتباطات ، جنگیدن و پافشاری تا سر حد مرگ ، تجسم و هدف گذاری .
تواین فیلم این نکات ارزشمند بود که هرکس به قول ناپلئون به این ها تجهیز بشه موفقیتش صد در صد هست ، ناپلئون میگه که من حاضرم رو موفقیت همچین آدمی شرط ببندم.

دوتا نکته ی دیگه هم داشتش که کمتر مهمه ولی بی اهمیت هم نیستش ، یکیش برخورد با همکاران هست و اون یکی هم تجمل هست که شاید به ادم ها انگیزه بده ، به بعضی ها کم و به بعضی ها زیاد.

اولین نکته ایی که گفتم ، جدیت: این ادمى که پیرو اصالت لذت بود ، این آدم وقتى موقع کار می شد به شدت جدى بود ، من عاشق یک قسمت از فیلم هستم که با زنش دعواش میشه به خاطر هرزگى هاش و میره سرکار و میبینه یک نفرداره ظرف ماهیش رو تمیز میکنه به دستیارش میگه اون داره چه غلطى میکنه !!!

میگه نمیدونم تو همین حین بر حسب اتفاق تو سالن معاونش میبینه او داره ماهیشو تمیز میکنه میره بهش میگه دارى چیکار میکنى !!! میگه که همه کارهام رو انجام دادم بیکار شدم دارم ظرف ماهیمو تمیز میکنم گفت باشه خوب تمیز کن ،

دو متر میره جلوتر برمی گرده ۵ تا جک میزنه تو صورت یارو میگه بى وجود ظرف ماهیتو تمیز میکنى تو یک همچین روزى که ما داریم سهام رو از عام به خاص تبدیل می کنیم و ماهى رو بر میداره همونجورى قورت میده و یک سرى کار هاى زشت دیگه هم جلوى همه انجام میده و دو تا جک دیگه میزنه و میگه برو بیرون از شرکت تو اخراجی .

اون موقع که جردن داشته از دور میدیده کنار همون دستیارش ، جردن بلفورت دست میزنه میگه افرین .

شاید یک سرى دوست عزیزى که کمتر در مورد مدیریت کار کردند بگن که ااا چه کار زشتى کرده و…شما نمیدونید حالا چند سال دیگه هم کار کنید یا براى خودتون مدیر شید می فهمید که چه پیامى رو اینجا جردن بلفورت منتشر کرد

کار مدیریتى بسیار قوى بود و به نظر من کارى که می شد اونجا کرد همون بود و من هم اگه بودم همین کار رو می کردم شاید هم به شدت بدتر و به شدت توهین آمیزتر ، من این کار رو می کردم چون الان این بهترین کارى هست که یک مدیر می تونه تو اون شرایط بکنه .

این جدیت بود ببینید این آقاى جردن باباش یکبار اومد گفت چرا انقدر پول میدى به کارمندات !!! چرا انقدر براشون لذت فراهم می کنى !!! چرا انقدر مواد براشون میخرى !!! چرا ۳ یا ۳۳ میلیون دلار براشون مشروب خریدى !!!و تو یک شب خوردن .

این آدمى که این همه لذت فراهم کرد اونجورى برخورد کرد شما از خودتون بپرسید چرا !!! با وجدانتون با اندیشه و اگه اهل اندیشه نیستید که هیچى ،یک تیکه از قران هم بگم آیا نمی اندیشید !!!

دومین نکته ایی که گفتم درباره گرگ وال استریت…

ارتباطات : ارتباطات آقاى جردن بلفورت فوق العاده بود . یعنى یک آدم دوست داشتنى ، رفیق باز ، مشتى ، تو کار جدى ، موقع تفریح درجه یک ، موقع کار درجه یک ، موقع صحبت درجه یک و شما و من هم باید این ارتباطات رو داشته باشیم من خودم تا ۱۵ سالگى مشکل ارتباطات داشتم آدم خجالتى بودم و دوستان خیلى کمى داشتم ولى الان به لطف خدا دوستان زیادى دارم .

جنگیدن و پا فشارى تا سر حد مرگ : شما اگه این رو ندارى برو کارمند شو ، اگه اینو ندارى برو کارگر شو ، شما اگه اینو ندارى برو براى یکى کار کن که اونم نهایت اگه پدر بزرگوارتون پارتى داشته باشن یک رتبه بتونى بیایى بالا از اون کارمندى .

پافشارى تمام مشکلات و سختى ها رو کنار میزنه و شما رو به اون چیزى که می خوایید میرسونه و شما پافشارى نباید داشته باشید شما باید بمیرید و پافشارى کنید ، ببخشید که اینجورى میگم میخوام که متوجه شید چقدر اوضاع جدى هست شما باید تا موقعى که دست و پا و سرتون رو قطع می کنن پافشارى کنید

و بعد پیش من نیا بگو که موفق نشدم چون وقتى که زنده ایى و هنوز موفق نشدى من متوجه میشم که به اندازه کافى پافشارى نکردى .
ایمان چیزى هست که جاى همه ى کمبود ها و مشکلات و دردسر ها رو پر می کنه و کنار میزنه و شکست رو به موفقیت تبدیل می کنه ، این رو در تمام مشکلاتتون به خاطر داشته باشید ،

این جمله ایى که گفتم از ناپلئون بود الان کتاب رو دارم می بینم ، کتاب دیگه داره پاره میشه من انقدر خوندم مادرم میگفت این کتاب رو ۱۰۰ بار خوندى بسه گفتم نه ۵۰ بار خوندم ۱۰۰ بار هنوز نشده من تقریبا هر صفحه این کتاب رو با ۲۰رنگ خط کشیدم خیلى دوست دارم وقتى کتاب کهنه می شه ، همین نشانه پافشارى هست و بهم حس خوبى میده .

بزارید یک بخش از کتاب رو براتون بخونم : میگه که توجه داشته باشید که خواستن تنها به ثروت نمى انجامد اما مشتاق ثروت بودن با ذهنیتى وسواس گونه و انگاه برنامه ریزى دقیق و تدارک راه هاى رسیدن به هدف و در کنار همه این ها مداومت و پایدارى در برابر مشکلات اسباب غنا میشود .
یک بخش دیگه که خیلى دوست دارم هم بزارید بگم : این ممکن هست براى کسانى که تجربه کافى ندارند این دستورالعمل هایى که من میگم مولتى میلیاردتون مى کنه غیر ممکن باشه ممکن هست

براى کسانى که از نقش این ۶ عامل بى خبر هستند بگن که این ها مفید نیستش ولى باید به آن ها بگم که این ۶ دستورالعمل رو من از اندرو کارنگی گرفتم ، فراموش نکنید که کارنگى در یک کارگاه فولاد سازى کار می کرد اما توانست به کمک همین اصول یک صد میلیون دلار سرمایه انباشته کند .

یک صد میلیون دلار رو داره براى ۲۰۰ سال پیش میگه آقاى ناپلئون حدود ۱۴۰ سال پیش زندگى می کرده ، فکر می کنم مطمئن نیستم ، می تونید برید در بیارید ، تو سایت Napoleon هم مطالب هست.

think and grow rich
۲۰۰ سال پیش نمی دونم ارزش دلار چقدر بود ولى از ۵۰ سال پیش تا الان ۵۶ برابر کاهش پیدا کرده یعنى ۵۶ دلار الان ، برابر با یک دلار ۵۰ سال پیش هست حدودا ، این اطلاعاتى هم که دارم میگم از سمینار رابرت کیوساکى شنیدم ، حالا شما برید ببینید ۲۰۰ سال پیش یک صد میلیون دلار چقدر ارزش داشته فکر میکنم با این عددهایى که الان بهتون گفته باشم ۷_۸ میلیارد دلار مى ارزه شاید هم بیشتر خودتون دیگه حساب کنید اگه براتون جالبه.

شاید دانستن این نکته براتون جالب باشد که ۶ مرحله توصیه من ، به دقت به ادیسون بررسى شد او نه تنها این ۶ اصل را تایید کرد ، نه تنها معتقد بود که این ها براى انباشته ثروت لازم هستند ، بلکه معتقد بود براى رسیدن به هر هدفى می توان از این ۶ مرحله استفاده نمود .

مراحل پیشنهادى مستلزم کار طاقت فرسا نیستند ، مستلزم از خود گذشتگى نیستند ، براى اجراى آن لازم نیست کسى خود را در شمار مسخره ها قرار دهد ، شرط موفقیت اموزش و تحصیلات رسمى زیاد نیست اما شرط لازم کاربرد موفقیت این ۶ اصل داشتن تصور کافى ، تصور ذهنى مثبت است که به شخص امکان درک این مطلب را می دهد که انباشت ثروت را نمى توان به بخت خوش و چیزهایی از این قبیل که تو ایران میگن پارتى وا گذار نمود ،

napelon hill

باید دانست همه ى کسانى که ثروت دارند قبل از آن رویا ، امید ، آرزو و برنامه هایى در سر داشتند و بعد به این سرمایه ها دست یافتند ، من خودم هم تحقیق کردم دیدم درست میگه ، باید بدانید نمى توانید بر مبالغ عظیم ثروت دست یابید مگر آنکه در سر اشتیاقی سوزان براى آن داشته باشید و باور کنید که مى توانید به آن برسید .

جمله دیگه راجب ایمان رو پیدا کنم بهتون بگم و تمام خودتون برید صد بار بخونید اگه حاضر نیستى صد بار کتاب رو بخونى برو کارمند شو ، تو سایت ما اصلا چیکار میکنى !!! وقتى حاضر نیستى یک کتاب رو صد بار بخونى .
نکنه دوست دارى صد تا کتاب بخونى به جاش ، اینم اشتباه هست ولش کن نمى خوام راجب این حوزه ها صحبت کنم .

جمله رو پیدا کردم : ثروت با اندیشیدن شکل میگیرد ، میزان این ثروت با توجه به آن چه در ذهن شخص میگذرد محدود مى شود ، ایمان محدودیت ها را بر طرف مى سازد این را در برخورد با تمامى مسائل زندگى خود فراموش نکنید .
ایمان ، میل ، اشتیاق ، تصور و مداومت او بود که به شرکت فولاد امریکا منتهى گردید .
تجسم و هدف گذارى : همه ى عزیزانى که تو حوزه موفقیت فعالیت کردند گفتند و یک سرى عزیزانى که عمل گرا هستند گفتند این رو و تو ایرانم داریم که تجسم رو بالاتر از عمل مى دانند.

andrew karengi

من خودم یک جورایی این دو تا رو مکمل مى دونم و البته این رو هم شما مى دونید و هم من که من صاحب نظر نیستم پس به حرف اون دوستان گوش میدیم .
تجسم و هدف گذارى، یکم بهش فکر کنید .

باب پراکتور به نظرم این رو خیلى جالب توضیح میده ، یک جمله باحالى ام گفت ، گفت : شاید بگید این کار نمى کنه ولى من این رو بهتون بگم که اون موقعى که خودم هم براى اولین بار این رو شنیدم گفتم کار نمیکنه ولى الان من بیشتر از سن شماست که به این اصول عمل میکنم و تجسم میکنم و باور مى کنم و بهش مى رسم .
شاد باشید دوستان.

در تلگرام

کانال مارو دنبال کنید!

در آپارات

ما را دنبال کنید!

در اینستاگرام

صفحه مارو دنبال کنید!

در یوتیوب

کانال مارو دنبال کنید!

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • ۱۰۰۰ جایى که قبل از مرگ باید ببینید اونم میگم ، یک مطلب دیگه اى هم ما داریم که ۱۰۰۰ حرفى که قبل از مرگ باید بشنوید لطفا در مورد فیلم ها و مطلب و کتاب های که برای یک بیزنس من مفید هست منابع ذکر کنید و فیلم را معرفی کنید با تشکر بهشتی مشاور املاک از تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

دریافت بخشی از چکلیست