بلاگ

ایجاد گرایش

عرضم به خدمتون که خداوند یک سرى ویژگى هاى خوبش رو به یک سرى از بندگان هدیه مى کنه و اون بنده مورد لطف خدا قرار مى گیره .

خداوند روزى دهنده هست یک سرى آدم هستند یک سرى مجموعه دارند یا کاسب هستند یا بازرگان اند یا کارهاى علمى و صنعتى مى کنند و یک مجموعه آدم رو دور خودشون جمع کردند براى یک هدفى و اون کار آفرین ، اون خاصیت رو خدا بهش هدیه داده که روزى دهنده باشه و ۱ یا ۲ یا ۱۰ یا شایدم ۱۰۰۰ خانواده از اون نون ببرند .

امیدوارم خداوند این ویژگى رو به فرزندان این سرزمین عطا کنه چون این کشور بهش شدیدا نیاز داره. من حدود یک ساعت پیش داشتم صحبت هاى دکتر شعبان على و آقاى مهندس تقوى رو گوش مى دادم که تقریبا با هر دو عزیز همکار مى شیم یعنى تو یک حوزه فعالیت مى کنیم.
آقاى شعبان على تو حوزه ى سخنرانى و مذاکره فعالیت مى کنند و مهندس هستند و آقاى تقوى هم یک شرکت خصوصى دارند یک شرکت کاملا دانش بنیان به لطف خداى بزرگ.

یک دعاى دیگه هم کنم خدا انشالله کام رو سرفراز جهانى کنه البته من که الانم خودم جهانى مى دونم. آقاى شعبان على و مهندس تقوى داشتند در مورد این حوزه صحبت مى کردند که ما به شدت فقر نیروى انسانى متخصص تو ایران داریم .

یک عالمه جوون فکر مى کنم عدد حدودا ۲ میلیون جوون بیکار ما داریم . ما در کام سعى کردیم همه کارهایى که مى کنیم رو بیاییم به ایرانى ها یاد بدیم .
حالا همه چیز رو نگفتیم تو سایت ولى ممکنه که ما تو یک کارگاهى یک مجموعه جوون رو بیاریم و چیز هایى رو که یاد گرفتیم رو به رایگان که خودمون میلیارد ها پاش سرمایه گذاشتیم رو یاد بدیم به خاطر کشورمون .
من مطمئنم که یک روز مى میرم و دعا مى کنم که شرمنده نباشم .
امیدارم وقتى که مردم بگم خدایا شکرت به زحمتش مى ارزید .یا مثل امام خمینى که فرمودنند : با قلبى آرام و مطمئن مردم .
تو یک فیلمى مى گفتند : که همه مردها زندگى مى کنند اما کمتر مردى هست که زنده مى ماند منظورش از زنده ماندن اینکه مرد نکونام نمیرد هرگز . این مردان بزرگ هستند که اسمشون جاودانه هست الان من بمیرم تا سر کوچه هم خبردار نمیشن .

یا مولانا که میگه بشنو از نی که حکایت می کنه از جدایی ها شکایت می کنه . اون موقع که من این رو خوندم یکم حالم بد بود و فرداش رفتم یک نی خریدم و تو کلاس های نی شرکت کردم .

کارآفرین باید گرایش ایجاد کنه ، کاسب باید گرایش ایجاد کنه ، مولانا کاری که با من کرد گرایش ایجاد کرد و این کار رو فقط با من نکرد با ۱۰، ۱۵ میلیارد نفر آدم این کار رو کرده و حافظ و فردوسی هم همینطور .
از فردوسی یک بیتی خوندم که میگه : بسی رنج بردم در این سال سی ، عجم زنده کردم بدین پارسی .
فردوسی عالی بود کاری که کرد این بود تو یک بیت۱۰ تا ۱۲ کلمه ایی کل ۳۰ سال رو توضیح داد کی میتونه اخه !!! واقعا خوب بود .
اگه یک همچین آدمی دیدید بدونید که حتما آدم بزرگی چون بعضی از آدمای الان که ۲۰ دقیقه تو خیابون حرف میزنن آخرش نمیفهمی دارند مسواک می فروشند یا ۲۰۶ .
چون فقط یاد گرفتند حرف بزنند .

آقای استیو جابز هم آدم بزرگی بود یک کارآفرین و بازاریاب بزرگ . کتاب ایشون تو سرتاسر جهان ترجمه شدش هستش خیلی خوبه ، ایشون انقدر خوب بودند که از حرکات دست و پا و فکر کردن ایشون هم صحبت هایی ارائه شده .
ایشون تونستند تو ۳ روز ۵۰ میلیون آی پاد بفروشند ، این آدم تونست گرایش ایجاد کنه .
ایشون برای هر خدماتی که تو آی پد و اپل و … به کار رفته سخت کار کرده . مثلا برای اینکه با اپل پیامی که برات میاد رو بتونی ۱۰ ثانیه سریع تر جواب بدی چند ماه سختی کشیده و روش کار کرده .


و فردوسی هم که میگفت ۳۰ سال سختی کشیدم تا عجم (ایرانی ها) رو زنده کنم .
شما اگه تو سایت ما ، تو مطالب آموزشی که ۵۰ ، ۶۰ تا شده به امید خدا سر بزنید با ادبیات بنده آشنا می شید و امیدوارم صراحت بنده رو به صداقتم ببخشید و چون کار دلی هست نمیشه صداقت نداشت .

موفق باشید دوستان .

در تلگرام

کانال مارو دنبال کنید!

در آپارات

ما را دنبال کنید!

در اینستاگرام

صفحه مارو دنبال کنید!

در یوتیوب

کانال مارو دنبال کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

دریافت بخشی از چکلیست