بلاگ

بهترین باور در مورد خداوند

سلام به همه دوستان خوبم

بازم تجربه می نویسم و به نظرم نوشتن تجربه بهتر از نوشتن از روی کتابای موفقیته!!!

بهترین دیدگاه در مورد خداوند در جنبه های مختلف به نظرم این هاست. که در تمام مراحل زندگی به ما اطمینان و آرامش قلبی میده و به ما کمک می کنه که با ثبات قدم پیش بریم

۱_بهترین حامی:
من اکثر اوقات از حمایت خدا استفاده کردم و هر کاری را به امید حمایت شدن از طرف خدا شروع کردم توی اون کار موفق شدم ولی هر کاری را به امید حمایت نفرات و اشخاص شروع کردم شکست خوردم یا ناقص مونده.

مثلا همین چند ماه پیش به پیشنهاد یکی از دوستانم شروع به طراحی و تولید انیمیشن برای یکی از ارگان های دولتی کردیم و دوستم گفت تو کار را انجام بده و قرارداد بستن و پول گرفتنش با من ولی پروژه تا طراحی کارکتر و چند ثانیه تولید بیشتر پیش نرفت و دریغ از هزار تومن پول!

هر زمان به کسی به غیر از خدا تکیه کنیم زمین می خوریم. حتی به پدر و مادر هم تکیه نکنید!!! اول خدا و خواسته خودتون مهم باشه.

من دانشگاهم را به امید اینکه سربازی معاف بشم و حمایت پدر و مادرم را داشته باشم رشته ای را خوندم که اصلا دوست نداشتم و همون موقع هم بیشتر دنبال کارای هنری خودم بودم. وقتی ۱۳۱ واحد از ۱۳۳ واحد کارشناسی را پاس کرده بودم انصراف دادم چون دیگه ایمان داشتم این راه راه من نیست.

وقتی گرافیک رفتم بابام گفت شهریه دانشگاهت با خودت و … من به خدا تکیه کردم و توی اون رشته به خیلی چیزا رسیدم که مهمترینش لذت بردن از لحظات کار و رفتن توی مسیریه که عاشقشم.

با کسی که هم رشتمه ازدواج کردم و همین باعث شده هر لحظه به پیشرفت فکر کنیم و می دونم که خدا حمایتمون می کنه.

توی مسائل مالی یه باور دارم که خدا روزی منو می ده و شاید به صفر رسیده باشم ولی پول مورد نیازم را بهم داده و الان دارم باور وهابیت را جایگزینش می کنم و برام جالبه که مدام ثروت وارد زندگیم می شه و افراد دوست دارن به من کمک کنن ولی حواسم را سعی می کنم جمع کنم که به هیچ کس وابسته نباشم به جز خدا.

۲_بهترین هادی:
به نظرم هر کدوم از ما برای یه کاری ساخته شدیم و نشونه اینکه درست می ریم یا اشتباه فقط احساس آرامشه.

خدا یعنی آرامش. هر وقت به سمتش بری به آرامش می رسی و من هر زمان کاری انجام می دم نگاه می کنم ببینم چقدر بهم آرامش می ده. همه ما خیلی کارها را می تونیم انجام بدیم ولی بعضی کارها بهمون آرامش میده.

من از نواختن موسیقی و خوانندگی یا تصویر سازی و طرح زدن آرامش می گیرم ولی از مهندس کارخانه بودن یا پزشکی نه. دلیلش این نیست که پزشکی شغل بدیه. بلکه این شغل به من آرامش نمی ده پس مال من نیست.

توی ازدواج هم همینه. همه افراد خوبن و یه سری ویژگی های مثبت دارن ولی یه نفر هست که برای تو آرامشه. حتی توی اوج عصبانیت هم آرامشه. حتی وقتی از دستش عصبانی هستی بازم دوسش داری و بودنش بهت آرامش میده و این یعنی عشق.

چون عشق باید از طرف خدا باشه و اگر از طرف خدا باشه به آرامش می رسی ولی اگر خودت حرکت کنی و از خدا نخوای هدایتت کنه مدام نگرانی …

خدا هدایت می کنه. بعضی وقتا با سنگی که جلوی پاته و بعضی وقتا با حرفای یه بچه که از کنارت توی کوچه رد می شه. باید دقیق تر باشیم.

ببینیم چی بهمون آرامش میده. من تا چند وقت پیش دسته چک داشتم و هر وقت چک می کشیدم مدام نگران بودم به طوری که درآمدم خیلی کم می شد و معمولا اون چک را با پول قرضی پاس می کردم بعد گفتم چک یعنی اینکه من وابسته به حمایت و هدایت یه بانکم!!!

و اول تکیه می کنم به بانک بعد خدا و به خدا می گم من چک دارم تو پاسش کن در صورتی که اول اگر به خدا تکیه می کردم خودش بهم پول می داد و اصلا نیازی نبود چک بکشم که نگران پاس شدنش باشم.

پس دسته چک را پس دادم به بانک و الان خیلی خوشحال ترم و تا امروز یهش نیاز پیدا نکردم! هر اندازه از خدا دور می شیم نگرانیم و هر اندازه نزدیک می شیم شادیم. این قانون زندگی در جهان خداست و راه خدا برای هدایت ما.

۳_بهترین انگیزه:

خدا بهترین انگیزه برای موفقیته. چند شب پیش داشتم صحبتای استاد فرشچیان را توی برنامه هزار و یک شب می دیدم.

برام جالب بود چقدر انگیزه از خدا می گرفت برای موفقیتش و برای خدا کار می کرد. توی صحبتاش می گفت من برای خدا کار می کردم و خدا هر روز به من ثروت بیشتری می داد.

گفت با یه میز ۵۳ دلاری و یه چراغ مطالعه توی آمریکا میلیون ها دلار پول ساختم ول ما هر کدوم میلیون ها پول داریم و مدام توی این فکر هستیم که چون امکانات نداریم موفق نمی شیم!!!

ما چون خدا را باور نداریم موفق نمی شیم وگرنه برای موفقیت به پول نیازی نداریم و اگر به خدا باور داشته باشیم پول مثل رود توی زندگیمون همیشه جاریه.
فقط خدا می تونه برای یه آدم ۸۸ ساله که بی نهایت ثروت داره انگیزه حرکت و پیشرفت باشه و اسمش می شه استاد فرشچیان.

می شه خدا را توی افرادی که برای خدا کار می کنن دید. افرادی که برای خودشون کار می کنن به پول می رسن ولی افرادی که برای خدا کار می کنن هم به خدا و آرامش و لذت می رسن و هم به بی نهایت ثروت چون رفتن به سمت خدا یعنی غرق شدن توی ثروت خدا و سهیم شدن با خدا توی داشته هاش.

۴_بهترین … :

باور بهترین بودن خدا به نظرم باوریه که خیلی کمک می کنه. اگه دنبال شریک می گردی خدا بهترین شریکه و بهترین ها را سر راهت قرار می ده.

اگر بهترین همسر برات بهترین همسر می شه. اگر بهترین فرزند، بهترین شغل، بهترین درآمد، بهترین ماشین، بهترین خونه، بهترین زندگی و … همه این ها خداست.

چند سال پیش چند تا ترانه برای استاد عبدالجبار کاکایی ترانه سرای بسیاری از خواننده های ایران خوندم و ایشون توی حوزه هنری گفت یه چیزی توی ترانه ها داره که نشون میده ارتباط داره با خدا و من چون فقط احساسم را نوشته بودم فهمیدم خدا می تونه بهترین ترانه بشه.

کافیه باورش کنیم.

ممنونم که نوشته های من را خوندین و دفعه قبل بهم رای دادین. دنبال رای نیستم چون اگر دنبال رای باشم نگران می شم و به نظرم نشانه عدم اعتماد به خداست.

همیشه شاد و موفق باشین در پناه خدا

در تلگرام

کانال مارو دنبال کنید!

در آپارات

ما را دنبال کنید!

در اینستاگرام

صفحه مارو دنبال کنید!

در یوتیوب

کانال مارو دنبال کنید!

3 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • با سلام از شما سپاس گذارم که باورهای زیبای خودتون در مورد خداوند رو که همه شون قدرتمند کننده اس و به آدم امید انگیزه ایمان و اراده حرکت کردن رو میده با بقیه به اشتراک گذاشتید و عالی بود با تشکر مصطفی حسنی هستم از تازه کاران بیزینس مشاورین املاک.

 • سلام آقای فارسی

  میدونین یه چیزی که شما رو از بقیه ی اساتیدی که تو حوزه ی مشاور املاک هستند و بودن متمایز می کنه اینه که صریحا میگین که به مذهب باور دارین و این اعتقاد رو علنی می گین … خیلی کم دیدم همچین کسایی رو ..
  خیلیا این کار رو نمیکنن تا شاید مشتری ای اعتقاداتش با اون فرق داشته باشه و از دستش بده

  ولی شما کسی هستین که با تکیه به خدا به این جا رسیدین و اگه واقعا این اعتقاد قلبیتون باشه پس اونی که با تکیه بهش به اینجا رسیدین همون کمک میکنه نسبت به کسای دیگه هم مشتری و … هر چیزی که می خواید بیشتر بهش برسید

  واقعا ممنون ازت حدود چند ماهی میشه باهات آشنا شدم … خیلی خوشحالم.. امیدورام اعتقاداتت همیشه همینجوری راسخ باشه

  فدات

دیدگاهتان را بنویسید

دریافت بخشی از چکلیست