بلاگ

چه اشتباهات فاحشی مشاوران املاک در کارشناسی انجام میدهند؟!

کارشناسی یکی از مهم ترین بخش های کار املاک است

 

ترتیب در انجام هر کدام از بخش های مشاور املاک بسیار مهم و تاثیر گزاره در کمیسیون که میگیرید

مالک باید شما را بشناسد و بداند یک آقای مثلا حیدری نامی هست که کارش را بلده و در فلان املاک فعالیت میکنه و فعال و با انگیزه است. در ذهنش با خودش باید به نتیجه برسد که اگر کسی قرار باشه ملکش را بفروشه اون مشاور تویی

اعتمادسازی بسیار مهم است و شما باید در کارشناسی نشان دهید هم قابل اعتماد هستید هم حرفه ای و مسلط به کارتان و یک متخصص تمام عیار هستید.

ایراد های مشاوران املاک در کارشناسی

مشاوری که در کارشناسی با مالک مشجاره یا بحث میکنه ذره ای کارشناسی بلد نیست و کار مشاوری املاک را درست درک نکرده

مشاور باید به موقع نرمی کنه تا دلجویی کنه از مراجعین و مشتریان گاهی یک نرمش ساده و دوستانه به اندازه ده ها ساعت مذاکره کارتون را پیش می بره و طرف مقابل تون را متقاعد میکنه که با شما کار کنه

بی توجهی و کم میلی در کارشناسی یکی دیگه از اشتباهات بزرگ استراتژیک مشاوران املاک در کارشناسی است که باید متوجه باشید این اشتباه را مرتکب نشوید. به خاطر داشته باشید که هر ملکی با قیمت کارشناسی در یک هفته به راحتی فروش میره و اگر ملک نقاط ضعفی داره نقاط ضعف را با نرمی و دوستانه با مالک در میان بزارید و قیمت کارشناسی خود را با او در میان بگذارید فروشنده واقعی دلایل و صحبت های شما را می پذیرد و واقع بینانه به ملک خود نگاه میکند.

یکی دیگه از کارهایی که شما در کارشناسی باید انجام دهید به اصطلاح قفل کردن مالک است . این کار یعنی از مالک قول و تعهد اخلاقی شفاهی بگیرید که تا یک هفته الی ۱۰ روز فقط با شما کار کنه و به هیچ املاک دیگه ای ملکش را نسپارد به مالک این اطمینان را دهید که ملکش را در این مدت می فروشید و نیازی به سایر مشاوران املاک ندارد و سپردن ملکش به املاک های متعدد فقط باعث میشه که فایلش خراب شه و قیمتش ذلیل بشه.

در زمان هماهنگی برای کارشناسی گاهی  مالک ها می گویند که با مشتری بیاید ببینید خودتون هم با مشتری بیاید. در جواب اینجور مالک ها اینگونه بگویید نحوه و سیاست کاری ما به این صورت هستش که قبلش از مشتری خانه را میبینیم و بررسی میکنیم که برای کدام یک از مشتریان مان مناسب است تا زودتر نتیجه بگیریم و بازدید بی نتیجه ندهیم و هدفمند مشتریان مان را برای بازدید ملک شما بیاوریم.

روحیه مثبت و مردم دار بسیار تاثیر گزار است و به قول قرآن که خداوند به پیامبر اکرم میفرماید این زبان نرم توست که دل ها و مردم را اطراف تو جمع کرده است .

حتما برنامه ریزی کنید که در روز و در هفته چندتا خونه ببینید و کارشناسی کنید تا همیشه دست تون پر از ملک باشه

قبلا هم بارها و بارها که نان از کارشناسی در میاد. مشاور حرفه ای و خوب همیشه ملک های خوب در چنته داره و مشاور حرفه ای همیشه برای به دست آوردن ملک ٬ خوب کار میکنه و فکر و ذکرش اینه که خوب فایل در بیاره و فایل خوب دربیاره.

اجازه ندید فایل هاتون گردو خاک بگیره و هر از گاهی به فایل های قدیمی تون هم زنگ بزنید و با مالک ها طولانی صحبت کنید. قیمت ها را درست و واقعی کنید تا با قیمت کارشناسی به سرعت بتونید بفروشید .

چطور کارشناسی کنیم ؟

تعداد فایل ها بهتره یا کیفیت فایل ها؟

مطمئنن که کیفیت فایل ها مهمه اما نکته ای که گاهی مشاوران املاک بهش توجه نمی کنند اینه که تعداد فایل هاتون با کیفیت فایل هاتون رابطه مستقیم دارهیعنی چی ؟

یعنی که از هر چندتا فایل که میبینید یک یا دو فایل خوب و عالی به دست میارید به همین جهت باید مستمر کارشناسی برید و منابع مختلف به دست آوردن فایل را بررسی کنید تا فایل های جدید را به دست بیارید.

نکته گاهی پیش میاد که با چندتا مالک تماس میگیرید و شرایط فایل هاشون را میپرسید و پشت تلفن و روی کاغذ فایل شون اصلا خوب و قابل فروش به نظر نمیرسه و شاید اگر مشاور مبتدی باشید تمایل به بازدید و کارشناسی نداشته باشید ولی اینکار اشتباه هستش .

حتی اگر فایل ها پشت تلفن بد هستش و خوب نیست باز هم بریم ببینیم و وقتی از نزدیک فایل را میبینیم نظرمون عوض میشه و میبینیم خیلی خوب و قابل فروشه و نکته مهمه دیگه اینه که وقتی حضوری میرید فایل را ببینید می توانید با مالک حضوری درباره قیمت ملک صحبت کنید و قدرت چانه زنی تون بسیار بیشتر میشه.

بعد از کارشناسی چه کنیم ؟

از ملک که اومدید بیرون از خودتون بپرسید این خونه برای کدام یک از مشتریانم مناسب است؟

در ابتدا شاید جوابی به ذهنتان نرسد ولی در مقابل این وسوسه که ولش کن بعدا مقاومت کنید و این سوال را چندین بار از خودتون بپرسید این ملک برای کدوم یک از مشتریانم مناسبه ؟

یواش یواش میبینید که جواب ها ظاهر میشه و یکی از این جواب ها می تونه قرارداد باشه و برای شما ایجاد درآمد کنه .

فیوز لامبورگینی

لامبورگینی یکی از پرقدرت ترین و پرسرعت ترین سوپر خودروهای جهان هستش که طرفداران بسیاری دارد و کسی نیست که بتونه از این خودروی ایرادی را بگیره ولی اهمین خودرو اگه که یک فیوزش خراب باشه کل خودرو به درستی کار نمی کنه و گویی ایرادی بسیار جدی داره این درحالی است که فقط یک قطعه یک سانتی متری ازش باید تعویض شود.

گاهی در شغل مشاور املاک هم دقیقا این اتفاق می افتد یک مشاور خوب و کار بلد دیگر نمی تواند درست کار کند و قرار داد بنویسد باید خودش روی خودش دقیق شود و ببیند که کدام یک از فیوز هایش از کار افتاده که کل سیستم را خراب و فلج کرده است. گاهی فیوز انگیزه و گرمی دل خراب شده ٬ گاهی فیوز کارشناسی و پشتکار سوخته و گاهی هم مشکل از فیوز سرویس و صحبت کردن درست است .

در هر حالت اگر یک ایراد کوچک در هر فیوز باشد به مانند کار نکردن کل ماشین است و دیگر ماشین درست کار نمی کند و مشاور املاک هم درست قرار داد نمی نویسد یا به کل قرار داد نمی نویسد و یا اگر هم بنویسد به خوبی نمی تواند کمیسیون دریافت کند.

یا علی الهی روزی تون هزار برابر شه

در تلگرام

کانال مارو دنبال کنید!

در آپارات

ما را دنبال کنید!

در اینستاگرام

صفحه مارو دنبال کنید!

در یوتیوب

کانال مارو دنبال کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

دریافت بخشی از چکلیست